Çocuk Yogası

Çocuklar oyun oynayarak ve hayalleri yogaya uyarlayarak kimi zaman bir hikayenin kahramanı olurlar, kimi zamanda taklitler ve roller yaparlar.

  • Çocuklar için çocuk yogası bir tema belirlenerek; nefes egzersizleri, asana pratikleri ve meditasyon çalışmalarının olgunlaştırılmış uygulamasıdır.
  • Çocuklar için en kolay öğrenme biçimi olan oyunlar sayesinde çocuk yogası çocuklara hem farkındalık, hem de yararlı alışkanlıklar kazandırır.

ÇOCUKLAR YOGA YAPMAYI NEDEN SEVER?

Oyunlarla, taklitlerle ve hikayelerle uygulanan çocuk yogasında hikayenin içinde bir karakter olmak veya taklit ettiği canlının/nesnenin kişiliğine bürünmek çocukları eğlendirir.

Bir ağaç olduğunda güçlü köklere sahipken özgürce uçan kanatlara sahip bir kuş olabiliriz. Çocuklar yoga aracılığı ile içinde girdikleri hikayelerde uyguladıkları her karakter (poz) ile bedenleri ve zihinleri açıcından yeni farkındalıklara sahip olurlar.

Her ders farklı bir tema ile oyunlar ve hikayeler üzerine kuruludur. Ormanda safariye çıktığımızı hayal ettiğimiz bir etkinlikte karşılaştığımız hayvanların duruşlarını taklit ederken sonrasında kocaman bir gökkuşağı oluşturup tek tek altından geçeriz.

Eşli çalışmalar yaparak uyumu ve dengeyi deneyimlerken sonsuz ve güzel enerjisi için güneşi selamlarız.

Her dersimizin sonunda da o güne kendimize, arkadaşlarımıza ve öğretmenimize teşekkür ederiz.